LOADING
PREV
NEXT
http://www.annawinkowska.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/img.slade1gk-is-19.jpg
http://www.annawinkowska.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/img.slade1gk-is-19.jpg
http://www.annawinkowska.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/img.slade2gk-is-19.jpg

BADANIE JAMY USTNEJ DZIECI i MŁODZIEŻY do 18 r.ż. BEZPŁATNE

Zaufanie jest najważniejsze

Zaufanie, którym obdarzyli mnie pacjenci jest dla mnie najcenniejsze i dlatego w codziennej praktyce, w procesie leczenia,wykorzystuję nowoczesne technologie, a przede wszystkim wiedzę i doświadczenie, które wciąż pogłębiam poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i kongresach naukowych.

Zaufanie jest najważniejsze

Zaufanie, którym obdarzyli mnie pacjenci jest dla mnie najcenniejsze i dlatego w codziennej praktyce, w procesie leczenia,wykorzystuję nowoczesne technologie, a przede wszystkim wiedzę i doświadczenie, które wciąż pogłębiam poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i kongresach naukowych.

Wyposażenie gabinetu

 1. UNIT  STOMATOLOGICZNY  X-O  4
 2. SKALER  ULTRADŹWIĘKOWY  EMS
 3. PIASKARKA
 4. ZNIECZULENIE  KOMPUTEROWE  SLEEPERONE
 5. RENTGEN  PUNKTOWY GENDEX  oraz RVG
 6. MIKROSKOP  ZABIEGOWY  OPTOMIC
 7. ENDOPILOT
 8. KAMERA  WEWNĄTRZUSTNA  EINSTEIN  STELLA
 9. LAMPA  WYBIELAJĄCA
 10. AUTOKLAW Domina B Plus
 11. LUPY ZABIEGOWE EXAM VISION
 12. MATERIAŁY  STOMATOLOGICZNE

 

 

1. UNIT  STOMATOLOGICZNY  X-O  4

UNIT STOMATOLOGICZNY X-O 4Jeden z najnowocześniejszych unitów na świecie. Szczególnie doskonale przystosowany do leczenia endodontycznego (kanałowego) zębów.

W modelu unit stomatologiczny XO 4 połączono ponad 50 lat doświadczeń z nowymi pomysłami i ideami, stworzono sprzęt wybiegający daleko w przyszłość...

Jest odpowiedzią na wyzwania postawione przed zespołem stomatologicznym. Przeznaczony jest dla lekarzy, którzy dbają o zdrowie swoich pacjentów, a także swoje. Jest doskonałym rozwiązaniem wpływającym na ergonomię pracy, a jednocześnie podnoszącym jakość leczenia. XO 4 dopasowuje się do potrzeb lekarza. Jest kompletnym systemem, który można rozszerzyć o nowe instrumenty lub oprogramowanie. 
Każdy szczegół unitu jest przystosowany do ruchów oraz zadań wykonywanych przez lekarza w czasie pracy.

Poprzez ergonomię osiągnięto doskonałość i funkcjonalność, która na co dzień ułatwia pracę oraz daje poczucie wygody dla pacjenta i obsługujacego lekarza.

W rezultacie unit stomatologiczny XO 4 oferuje:

 • lepszy komfort i bezpieczeństwo dla pacjenta i lekarza
 • zoptymalizowaną pracę i wydajność przeprowadzanych zabiegów
 • wszystkie praktyczne dodatki uzupełniające praktyczne umiejętności lekarza - od zadań klinicznych do interakcji z pacjentem

 

2. SKALER  ULTRADŹWIĘKOWY  EMS wbudowany w system konsolety unitu.

Precyzyjne, profesjonalne urządzenie , które pozwala praktycznie bezboleśnie usunąć złogi nazębne (kamień).

 

3. PIASKARKA

Niewiekie , ale skuteczne urządzenie ,  umożliwiające bardzo dokładnie usunąć wszelkie osady na zębach, także ponikotynowe. Piasek wydobywający się pod ciśnieniem wraz z wodą  ma także delikatne działanie wybielające i odświeżające. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie skalingu ultradźwiękowego wraz z piaskowaniem, gdyż często okazuje się ,że pacjent nastawiony na wybielenie zębów jest w pełni zadowolony po wykonaniu powyższych zabiegów i nie odczuwa już konieczności  dodatkowego rozjaśnienia swoich zębów.

 

4. ZNIECZULENIE  KOMPUTEROWE  SLEEPERONE

SleeperOne Nowoczesne urządzenie pozwalające na podanie pacjentowi środka znieczulającego bezboleśnie i bezstresowo .

Jest elektronicznym systemem iniekcji, która pozwala stosować wszystkie techniki anestezji, szczególnie śródkostne i śródwięzadłowe znieczulenia.

SleeperOne w znaczący sposób redukuje ból u pacjenta, jednocześnie zmniejszając  stres i czas pracy

SleeperOne ma dwa programy iniekcji (szybki i wolny), które można dostosować do indywidualnego klinicznego przypadku. Iniekcja regulowana jest przez elektroniczny układ kontroli, zabezpieczając przed złamaniem igły. Pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba, częstokroć  nie powodując znieczulenia policzków i warg, co jest bardzo komfortowe dla pacjenta.

Elektronicznie wspomagany system znieczuleń składa się z podstawowego unitu, który może być rozbudowany do QuickSleeper'a - urządzenia umożliwiającego wykonywanie znieczuleń śródkostnych ( szczególnie przydatny w implantologii).

 

5.RENTGEN  PUNKTOWY GENDEX  oraz RVG

Bardzo nowoczesny aparat rentgenowski, bezprzewodowy.Pozwala na  krótsze czasy ekspozycji, zredukowanie promieniowania, uzyskanie obrazu o bardzo wysokich parametrach.Profesjonalny i bezpieczny.

Współpracuje z RADIOWIZJOGRAFEM  PSPIX . System fosforowych płytek Sopro.

Dzięki stosowaniu najnowocześniejszego programu  do wykonywania zdjęć zębowych techniką radiografii cyfrowej (obraz badanego obiektu uzyskuje się nie na kliszy rentgenowskiej lecz na monitorze komputera) możemy:

 • przeprowadzić bardzo szczegółową analizę badanego obiektu m.in. dzięki możliwości otrzymania obrazu kolorowego, co ułatwia wykrywanie nieprawidłowości
 • wykonać wysokiej jakości obróbkę cyfrową obrazu uzyskanego na monitorze komputera - poprzez powiększanie zdjęcia w całości lub tylko wybranych jego części, pomiar odległości wybranych punktów, pomiar gęstości optycznej tkanek itp.
 • uzyskać natychmiastowy wynik badania przez eliminację procesu wywoływania zdjęć rentgenowskich
 • zmniejszyć dawki promieniowania nawet 6-9-krotnie w stosunku do konwencjonalnego zdjęcia rtg, co ma szczególne znaczenie w dziedzinach stomatologii wymagających kilkakrotnego wykonywania badania radiologicznego np. endodoncji czy implantologii
 • gromadzić dane i jeśli zajdzie taka potrzeba wielokrotnie je odtwarzać.

 

6. MIKROSKOP  ZABIEGOWY  OPTOMIC

Hiszpański mikroskop stomatologicznymożliwia zwiększenie precyzji pracy podczas leczenia endodontycznego (kanałowego). Możliwe jest nie tylko zlokalizowanie nietypowych ujść kanałów, ale także usunięcie złamanego narzędzia, opracowanie zarośniętych  kanałów czy zamknięcie perforacji.

Praca z powiększeniem dostarcza nam dodatkowych informacji, szczególnie niezbędnych w przypadku nietypowej morfologii kanałów korzeniowych zęba lub powikłanego ponownego leczenia endodontycznego.

Dzięki mikroskopowi możliwe jest znacznie częściej  uratowanie zęba, który  bez tego urządzenia musiałby być usunięty.

 

7. ENDOPILOT

„kombajn endodontyczny” typu „all-in-one”.Urządzenie niezastąpione w leczeniu kanałowym zęba.

Absolutny hit na rynku  niemieckiej firmy Schlumbohm - pierwsze tego typu urządzenie łączące w sobie endometr, Mikrosilnik Endodontyczny, Pistolet do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką i Plugger. Urządzenie może pracować odrębnie jako osobny endometr, mikrosilnik lub system do obturacji.

EndoPilot łączy w sobie wszystkie potrzebne urządzenia w endodoncji, gwarantując prostą i intuicyjną obsługę na dużym ekranie dotykowym. System mikrosilnika endodontycznego zapewnia bezpieczną pracę poprzez zastosowanie opatentowanego systemu redukcji momentu obrotowego przy wierzchołku.

Duży ciekłokrystaliczny ekran dotykowy pozwala  obsługiwać urządzenie intuicyjnie. Wystarczy dotknąć wybraną ikonę bez potrzeby zdejmowania rękawiczek

 

8. KAMERA  WEWNĄTRZUSTNA  EINSTEIN  STELLA

Kamera wewnątrzustna – umożliwia pokazanie przebiegu leczenia na zamontowanym bezpośrednio przy fotelu monitorze. Daje możliwość pokazania w powiększeniu nieszczelnych wypełnień, przebarwień, kamienia i ubytków w obrębie zębów, których sam Pacjent nie jest w stanie zobaczyć.

Badanie jamy ustnej wykonywane jest z pomocą kamery, dzięki czemu pacjent ma wgląd osobiście w plan leczenia.

 

9. LAMPA  WYBIELAJĄCA stanowiąca integralny element unitu dentystycznego X-O.

Specjalna końcówka do lampy polimeryzacyjnej , umożliwiająca dokładne , precyzyjne i w pełni profesjonalne przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym.

 

10. AUTOKLAW Domina B Plus

„Mercedes” wśród autoklawów : sprawdzone, bezpieczne i  niezawodne urządzenie służące do profesjonalnej sterylizacji wszystkich wielorazowych, używanych w gabinecie, narzędzi . W pełni zautomatyzowany, zgodny z wysokimi  wymogami  norm europejskich.

Przed  umieszczeniem narzędzi w autoklawie są one wcześniej dezynfekowane  w specjalistycznych płynach przez ściśle określony czas, tak aby już w tej fazie dezynfekcji ,  uległo zniszczeniu ponad 99% bakterii  ! następnie narzędzia są płukane i osuszane oraz zgrzewane , niezwykle szczelnie , w specjalnych rękawach za pomocą zgrzewarki. Następnie podlegają  sterylizacji parowej  tak, aby  wszelkie formy bakterii zostały praktycznie całkowicie zniszczone.

Dzięki powyższym procesom możecie mieć Państwo całkowitą pewność, że Wasza jama ustna i zęby traktowane są absolutnie czystymi, sterylnymi  i idealnie bezpiecznymi dla Państwa, narzędziami i instrumentami. Potwierdzeniem prawidłowo przeprowadzonych procedur  jest m.in. odpowiednio przebarwiony fragment  papieru „rękawa”, w który zapakowane są używane dla Państwa narzędzia. Przed każdą wizytą w moim gabinecie pacjent jest informowany o  w/w  procedurach i ma możliwość weryfikacji  użytego dla niego instrumentarium .

 

11. LUPY ZABIEGOWE EXAM VISION

Uważane za najlepsze lupy na rynku światowym. Są to niejako powiększające okulary, które doskonale przydają się na każdym etapie pracy stomatologa : poczynając od wnikliwego badania jamy ustnej , na skomplikowanych pracach protetycznych i endodoncji kończąc. Dają powiększenie prawie trzykrotne, pozwalają więc na rzetelną  i bardzo dokładną pracę w obrębie jamy ustnej .Z dodatkowym oświetleniem FocusLed.

 

12. MATERIAŁY  STOMATOLOGICZNE

W codziennej praktyce stosuję wszelkiego rodzaju materiały najwyższej jakości:

Do wypełnień światłoutwardzalnych stosowany jest hybrydowy wypełniacz Gradia (jeden z najlepszych na rynku stomatologicznych materiałów)   Mikrocząsteczkowy kompozyt hybrydowy, wywodzący się z laboratoryjnego mikroceramicznego kompozytu .

Do wypełnień kanałów korzeniowych stosowana jest  ciekła gutaperka , która daje najszczelniejsze z możliwych wypełnień, jest bezpieczna, biokompatybilna i nie daje praktycznie żadnych powikłań.